Wiele osób docenia śruby zamkowe. Co warto wiedzieć na temat elementów z łbem grzybkowym z podsadzeniem (jest to ich zamienna nazwa)? Chcecie zdobyć trochę wartościowej wiedzy? W takim razie zapraszamy do lektury!
Co musisz wiedzieć na temat tych śrub
Śruby zamkowe – DIN 603/ISO 8677/PN 82406 – są popularne nieprzypadkowo. Choćby z tego względu, że spełniają różnego rodzaju normy. Na skutek tego jakość jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Czym charakteryzują się takie akcesoria? Są między innymi wyjątkowo solidne oraz wytrzymałe. Można napisać, że trwałość to ich znak rozpoznawczy. Jaki mamy tutaj rodzaj gwintu? To wariant metryczny. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem występują w klasach wytrzymałości 4.6, 4.8 i 8.8. Można je – kolokwialnie pisząc – przygotować biorąc pod uwagę rozmaite materiały. To stal węglowa, mosiądz, stal kwasoodporna A4. Tak samo, jak stal nierdzewna A2. Takie akcesoria złączne – stosowane w rozmaitych sytuacjach, o czym przekonacie się zaraz – są naprawdę odpowiednio zabezpieczone przed działaniem korozyjnym. Oczywiście, Klienci mogą zdecydować się na brak jakiejkolwiek powłoki. Rzadko kto na to jednak stawia. Dużo większą popularnością cieszą się elementy z zastosowanym ocynkiem galwanicznym lub ocynkiem ogniowym. Co jeszcze stosują fachowcy, aby zabezpieczyć śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem przed korozją? To oksydowanie.
Nie można zapominać o zakresie (M). Jak to zatem wygląda pod kątem konkretnych materiałów? Dla stali nierdzewnej oraz stali kwasoodpornej zakres wynosi M5 – M16. W przypadku stali węglowej mamy przedział M4 – M20. Natomiast pod kątem mosiądzu zakres wynosi od M5 do M8.
Przeczytaj także: http://www.psfs.pl/nity-zrywalne/
W jakich sytuacjach mogą być użyte?
Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością. Od razu warto zauważyć, że są z powodzeniem stosowane nie tylko przez zawodowców, ale także przez amatorów, którzy chcą po prostu uzyskać połączenia o wysokiej stabilności oraz niezawodności. Kiedy konkretnie śruby zamkowe są używane? Na przykład biorąc pod uwagę scalanie konstrukcji drewnianych czy takich, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Okazuje się, że w tym przypadku to nie wszystko. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem mogą być również wykorzystywane do skręcania rozmaitych ławek, płotów lub elementów ogrodzeniowych. Mocnym punktem takich elementów złącznych jest fakt, iż są bardzo odporne na korozję. W związku z tym gwarantują odpowiednie użytkowanie. I to nawet biorąc pod uwagę nie do końca sprzyjające warunki atmosferyczne…