Kołdry zimowe to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy podczas mroźnych, śnieżnych dni. Pozwalają na spokojny i przyjemny sen jednocześnie rozpraszając nieco zimową aurę i pozwalając się ogrzać ciepłem własnego ciała. Jeśli temat kołder zimowych wydaje Ci się ciekawy bądź zastanawiasz się nad zakupem takowych w najbliższym czasie, zapoznaj się z poniższym artykułem.
Czy kołdry zimowe mają wpływ na jakość życia?
Odpowiednia i dobrze dobrana kołdra zimowa pomaga w uzyskaniu komfortowego i głębokiego snu. Ważny w użytkowaniu kołder zimowych jest ich kolor – jeśli wybierzemy narzuty w ciepłej i przyjemnej barwie od razu lepiej będzie pod taką kołdrą spać a atmosfera sypialni stanie się spokojna i relaksująca.
Odpowiednio dobrana zimowa kołdra, która przy codziennym budzeniu emanuje elegancją i pozytywnym nastrojem wpływa nie tylko na jakość snu, ale całego dalszego dnia. Dzięki kołdrze o dobrym wykonaniu z naturalnych materiałów i pozytywnych kolorach mamy więcej energii na cały dzień.
Kołdry z jakim wypełnieniem wybrać?
Jeśli nie posiadasz alergii na pierze, zdecydowanie najlepszym wypełnieniem kołdry zimowej będzie tak zwany puch edredonowy, czyli pierze pobrane z kaczki gatunku Edredon zwyczajny (zwanej niekiedy miękkopiórem). Wspomniane zwierzę, charakteryzuje się wedle źródeł niemieckich, najwyższym stopniem zatrzymywania ciepła w królestwie ptaków. Znakomity współczynnik izolacji termicznej sprawia, że kołdra z puchem edredonowym jest doskonała na mroźne i wietrzne dni. Jeśli chcesz połączyć niewiarygodną lekkość z największym ciepłem postaw na naturalny, luksusowy produkt, jakim jest kołdra z puchu miękkopióra.
W przypadku alergii na produkty odzwierzęce, najlepszym wyborem jest puch z bawełny organicznej. Tego typu materiał zachowuje wysoki współczynnik zatrzymywania ciepła, oddycha jednocześnie nie uczulając. Kołdry zimowe z puchem, to dla wielu uosobienie przytulnego ciepła i miękkiego komfortu. Przy okazji, ze względu na możliwość prania bez większych ograniczeń, kołdry z puchem organicznym są cenione jako łatwe w utrzymaniu w czystości.
Pielęgnacja kołder zimowych
Aby zachować wysoką jakość snu w warunkach zimowych, należy przestrzegać pewnych zasad. Codziennie po spaniu warto wietrzyć kołdrę, aby zgromadzona na niej wilgoć mogła wyschnąć. Kołdry puchowe można prać w taki sam sposób jak kurtki, w niskiej temperaturze i na delikatnym praniu.
Kołdry z naturalnego włosia lub z pierza kaczki lepiej, zamiast prania, odświeżać wieszając na mrozie. Wietrzenie takich kołder usuwa ewentualne zapachy i wilgoć. Warto także od czasu do czasu przetrzepać je by pozbyć się z nich ewentualnego kurzu.