Dlaczego warto przeszczepić brodę?
Przeszczep brody? Jeszcze do niedawna mało kto o takiej procedurze medycznej słyszał. Dziś jest to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, podobnie jak przeszczepy włosów. Kiedy warto zdecydować się na przeszczep brody?
Przeszczep brody — kiedy przeprowadzić?
Moda na brody nie przemija. Jednak część panów z różnych przyczyn nie może cieszyć się bujnym zarostem. Najczęstszym źródłem takiej przypadłości jest uwarunkowanie genetyczne, które odpowiada także za łysienie androgeniczne. Zdarza się też utrata zarostu w wyniku wypadku czy choroby. Niektóre z leków, głównie onkologicznych, także mogą wywołać wypadanie włosów na brodzie. Przeszczepy brody można stosować, gdy zarost jest rzadki. Wtedy procedura przeszczepu polega na zagęszczeniu. W ten sam sposób można zlikwidować ubytki i prześwity oraz ukryć blizny. Część panów decyduje się na zabieg, aby skorygować nieregularną linię zarostu.
Co trzeba wiedzieć o przeszczepie brody?
Przeszczep brody jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego istnieją pewne przeciwwskazania. Niezbędna jest konsultacja lekarska, na której lekarz, po zbadaniu pacjenta, zadecyduje, czy można przeprowadzić przeszczep oraz określi jego zakres.Sam zabieg trwa zwykle ok. 5-6 godzin. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Mieszki włosowe są pobierane z potylicy (najczęściej), a następnie wszczepiane na określone miejsca na brodzie. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza, aby gojenie ranek oraz przyjęcie się wszczepów przebiegało prawidłowo.
Na pierwsze efekty trzeba czekać
Po zabiegu pacjent musi się uzbroić w cierpliwość. Najpierw czeka go gojenie się obszarów dawczych i biorczych. W tym okresie musi ściśle przestrzegać wskazówek lekarza. Po 3 do 6 miesięcy pojawią się pierwsze włosy na miejscach, gdzie zrobiono przeszczep. Jednak właściwe włosy wyrosną na brodzie dopiero po około roku. Wtedy w pełni można ocenić, jakie efekty przyniósł przeszczep brody.