Zabieg urządzeniem RF jest niezwykle skuteczny i bezpieczny. Nic dziwnego, że w wielu gabinetach medycyny estetycznej można spotkać się z ofertą, w której to większość zabiegów odbywa się przy wykorzystaniu tego typu urządzenia. Jak działają fale radiowe na skórę? Odpowiedź poniżej.
Urządzenie RF – natychmiastowa skuteczność
Pacjenci odwiedzają gabinety medycyny estetycznej w celu poprawy swojego wyglądu. Osoby te oczekują natychmiastowych efektów, profesjonalizmu i co najważniejsze, dobrania odpowiednich metod leczenia do ich chorób. Dzięki urządzeniom RF można szybciej i skuteczniej poradzić sobie z wieloma problemami.
Zabiegi te są przystępne cenowo i można je stosować praktycznie w przerwie na lunch. Nie potrzeba bowiem długiej rekonwalescencji, tak jak to ma miejsce w przypadku operacji z użyciem skalpela.
Negatywne skutki stosowania RF
Istnieją pewne negatywne skutki uboczne stosowania lasera frakcyjnego w leczeniu chorób skóry. Według niektórych ekspertów od medycyny estetycznej, pacjenci często odczuwają pieczenie po pierwszym zabiegu.
Warto zwrócić uwagę również na cenę. Są one dość kosztowne, jednak nie zniechęca to pacjentów do poprawy swojego wyglądu. Pacjenci coraz częściej korzystają z zabiegów takich jak: lifting skóry, zredukowanie rozszerzonych naczynek, wyrównanie kolorytu skóry, usunięcie blizn, odmłodzenie skóry w okolicy oczu oraz ust oraz wielu innych.
Obowiązkowa konsultacja
Przed zabiegiem pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem. To ważne, by ze specjalistą omówić problem oraz odpowiedzieć o tym, czego się oczekuje od konkretnego zabiegu. Zdarza się tak, że lekarze muszą odmówić pacjentom konkretnych zabiegów. Wówczas warto poszukać innych metod na zwalczenie konkretnego problemu.
Co ciekawe, Urządzenie RF jest dostępne już w wielu znanych klinikach medycyny estetycznej, dlatego tez więcej na jego temat można dowiedzieć się od samych lekarzy.